عضو کمیسیون اقتصادی مجلس : بانک ها در پرداخت وام ازدواج سلیقه ای برخورد می کنند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: برخی بانک ها سلیقه ای با موضوع پرداخت وام ازدواج و اخذ ضامن برخورد و قانون مصوب مجلس و ابلاغیه بانک مرکزی را رعایت نمی کنند.
علی اکبر کریمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خانه ملت، با اشاره به ابلاغ آیین نامه بانک مرکزی درباره وام ازدواج، گفت: فلسفه ورود مجلس به موضوع وام ازدواج و بحث تلاش برای افزایش سقف مبلغ این تسهیلات جهت کمک به جوان ها برای تشکیل زندگی و همچنین رفع برخی معضلات و مشکلات در آغاز زندگی بود. نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه از مجموعه بانکی انتظار این بوده و هست که برای پرداخت وام ازدواج با زوج های جوان تعامل داشته باشند، افزود: بانک مرکزی با پیگیری‌های مجلس اقدام به ابلاغ بخشنامه خود درباره وام ازدواج کرد تا بین بانک ها درباره نحوه پرداخت این تسهیلات هماهنگی ایجاد شود. وی ادامه داد: متاسفانه گزارش‌هایی به مجلس رسیده که در برخی بانک ها سلیقه ای با موضوع پرداخت وام ازدواج و اخذ ضامن برخورد می شود و قانون مصوب مجلس و ابلاغیه بانک مرکزی رعایت نمی شود.
کریمی با بیان اینکه بانک مرکزی باید براساس وظیفه نظارتی خود بر اجرای کامل بخشنامه وام ازدواج نظارت کند، تاکید کرد: خواست و نیت قانون گذار باید برای پرداخت سریع و آسان تسهیلات ازدواج تامین شود و در صورتی که بانک‌ها تمکین نکنند، مجلس از مراجع و مجاری ذیربط این موضوع را پیگیری می‌کند.

درباره نویسنده

5880مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

طراحی شده توسط هاست لاین