درخواست معاون دانشگاه شهید چمران اهواز از پلیس : دانشجویان امنیت می خواهند

درخواست معاون دانشگاه شهید چمران اهواز از پليس : دانشجويان امنيت مي خواهند

معاون دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به وقوع مواردی از سرقت و زورگیری در اطراف مجتمع خوابگاهی پسرانه این دانشگاه، خواستار تامین امنیت مسیرهای تردد دانشجویان شد.
به گزارش ایرنا علیرضا قدردان مشهدی در نشست شورای تامین شهرستان اهواز با مسئولان و نمایندگان انجمن‌های دانشجویی دانشگاه شهید چمران در دفتر معاونت دانشجویی این دانشگاه، بیان کرد: در مجتمع خوابگاهی علم‌الهدی در خیابان ولیعصر(عج) منطقه گلستان بیش از ۲ هزار نفر از دانشجویان این دانشگاه سکونت دارند.
وی با اشاره به ناامن بودن مسیر تردد دانشجویان افزود: تقریبا هر ۱۰ روز یکبار شاهد زورگیری، ضرب و جرح، سرقت تلفن همراه و یا سرقت از خودروهای دانشجویان هستیم که این مساله مشکلات بسیاری برای ساکنان خوابگاه موجب شده، و امنیت روانی دانشجویان را از بین برده است.
قدردان مشهدی با بیان اینکه پیگیری از طریق نیروی انتظامی تاکنون نتیجه نداده است، اضافه کرد: استقرار کانکس نیروی انتظامی از مصوبات گذشته برای تامین امنیت بوده اما نیروی انتظامی آن را نپذیرفته و اعلام کرده که باید با شرکت‌های انتظامی قرارداد ببندیم، در حالی که پلیس وظیفه تامین امنیت را دارد و باید به این مسئولیت خود عمل کند.
وی همچنین با اشاره به مشکل آسفالت خیابان ولیعصر(عج)، گفت: آسفالت این خیابان مصوبه کمیسیون دانشجویی در سال ۹۶ بوده اما با وجود پیگیری و نامه‌نگاری‌ متعدد این درخواست هنوز محقق نشده و شهرداری اهواز و آبفا مشکل را به یکدیگر واگذار می‌کنند، حتی دانشجویان می‌خواستند تجمع کنند که آنها را قانع کردیم فعلا دست نگهدارند.
* جای خالی امنیت
در این نشست نمایندگان دانشجویان دانشگاه شهید چمران گفتند: در هفته گذشته سه مورد زورگیری و سرقت در خیابان منتهی به خوابگاه رخ داده است.
ایاز سپهری دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه چمران اهواز در این نشست با اشاره به حوادثی که برای دانشجویان خوابگاهی رخ داده، گفت: پلیس در پاسخ به درخواست ما برای تامین امنیت این خیابان، می گوید که شب هنگام نباید خارج از خوابگاه باشید.
وی ادامه داد: چرا با مدیرانی که به وظایف خود و به مکاتبات و مصوبات بی توجهی کرده اند، برخورد نمی‌شود؟
سپهری افزود: آسفالت خیابان ولیعصر(عج) که محل خوابگاه دانشجویی علم الهدی است نیز، با وجود اعتراضات و پیگیری ها انجام نشده است.
محمد شریفی مسئول انجمن اسلامی دانشجویان نواندیش دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: نیروی انتظامی وظیفه تامین امنیت در فضای عام را دارد و انتظار می‌رود به این وظیفه خود عمل کند.
آرشام الهی عضو شورای مرکزی بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز نیز در این نشست با بیان اینکه وظیفه پلیس تامین امنیت در خارج از دانشگاه است، گفت: شهروندان جزو مالیات دهندگان هستند و در مقابل آن باید امنیتشان تامین شود و دانشگاه نباید برای برقراری امنیت با یک شرکت دیگر قرارداد منعقد کند و یا هزینه اضافه ای را بپردازد.
* کانکس‌ها نمی‌آیند
کیومرث کشوری جانشین فرمانده انتظامی اهواز نیز گفت: امکان استقرار کانکس در خیابان محل خوابگاه دانشجویی وجود ندارد و دانشگاه باید برای تامین امنیت با شرکت های انتظامی قرارداد منعقد کند.
وی افزود: نیروی انتظامی به دلیل مشکلاتی نزدیک به ۴۰۰ کانکس را جمع آوری کرده است.
* کوچ دانشجویان از اهواز
رئیس اداره اسکان دانشگاه شهید چمران اهواز نیز در این نشست با اشاره به تحصیل حدود ۳۰۰ دانشجوی خارجی در این دانشگاه، گفت: برخی از این دانشجویان به دلیل مساله ناامنی در خوابگاه و گرد و غبار، در حال انصراف از تحصیل در اینجا هستند.
مظفر حسین‌پور افزود: دانشگاه شهید چمران یک دانشگاه بین‌المللی است اما این مشکلات آسیب زیادی به چهره دانشگاه و خوابگاه وارد کرده است.
وی ادامه داد: وظیفه پلیس تامین امنیت عامه است و وقتی پلیس امنیت عامه را نتواند تامین کند، ما نیز به عنوان بخشی از ساکنان این شهر دچار مشکل می‌شویم.
حسین‌پور گفت: از نیروی انتظامی انتظار می‌رود که در یک نقطه آسیب پذیر با جمعیت بیش از ۲ هزار نفر که غیربومی هستند، راهکار و توجه ویژه‌ای داشته باشد.

درباره نویسنده

7154مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

طراحی شده توسط هاست لاین