تبدیل شدن شهرهای استان به استخر بزرگ فاضلاب ؛ خوزستان در بی‌تدبیری غرق شد

تبديل شدن شهرهاي استان به استخر بزرگ فاضلاب ؛ خوزستان در بي‌تدبيري غرق شد

بارش باران شدید معابر شهرهای مختلف خوزستان را به استخر تبدیل و خانه‌های مردم مناطق فقیرنشین را میزبان مخلوطی از فاضلاب و آب باران کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، سامانه بارشی قوی که روز دوشنبه وارد استان خوزستان شد، همان‌گونه که پیش‌بینی می‌شد، باعث بارندگی فراوانی شد ولی شهرهای مختلف استان خوزستان را به استخر تبدیل کرد.
شهرهای مختلف خوزستان به خصوص شهرهای آبادان و خرمشهر و اهواز که بیشترین حجم بارندگی را در روز گذشته تجربه کرده بودند، شاهد آب‌گرفتگی‌های گسترده‌ای بودند که باعث شد عبور و مرور در این شهرها با مشکل مواجه شود چرا که اغلب خودروها در آب گرفتار شده بودند.
همچنین در اغلب مناطق فقیرنشین این شهرها، آب وارد خانه‌های مردم هم شد و باعث از بین رفتن برخی از وسایل زندگی آنها شد. شدت این امر در منطقه کوت عبدا… که مدتی قبل هم فاضلاب و آب ناشی از باران برای چند روز در خیابان‌های مردم باقی‌مانده بود، بیشتر بود و گزارش‌ها حاکی از آن است که آب همچنان در خانه‌های مردم باقی مانده است.
* بارش بی‌سابقه در آبادان
شدت بارش باران آنقدر زیاد بود که بخش‌های زیادی از فرودگاه بین‌المللی آیت‌ا… جمی از جمله پایانه مسافری غرق در آب شد.
بر همین اساس و به منظور کمک به رفع آب‌گرفتگی معابر، کارگران شهرداری و آبفا با همراهی سایر ادارات عضو ستاد بحران شهرستان آبادان در مناطق مختلف شهری حضور یافته و در حال تلاش بر رفع این مشکل هستند.
بر اساس اعلام هواشناسی خوزستان، بیشترین حجم بارش باران در آبادان گزارش شده است و در ۲۴ ساعت گذشته بارش بی‌سابقه ۱۱۲.۵ میلی‌متر را تجربه کرده است.
بر این اساس، بارش باران در شهرهای اهواز ۷۳.۹ میلی‌متر، رامهرمز: ۶۱.۱ میلی‌متر، کشاورزی اهواز ۵۵.۸ میلی‌متر، هندیجان ۵۳.۲ میلی‌متر، شادگان ۴۷.۹ میلی‌متر، بندر ماهشهر ۴۳.۳ میلی‌متر، بهبهان ۳۲.۲ میلی‌متر، ایذه ۳۲.۰ میلی‌متر، آغاجاری ۲۸.۷ میلی‌متر و حسینیه ۲۸.۵ میلی‌متر بوده است.
* ریزش یک ساختمان در اهواز
از سوی دیگر مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت: به دنبال بارش شدید باران و آب‌گرفتگی در سطح شهر اهواز بخشی از سقف و دیوارهای یک ساختمان دو طبقه در حصیرآباد اهواز به دلیل سستی ساختمان ریزش کرد.
علی خدادادی اظهار کرد: به دنبال بارش شدید باران و آب‌گرفتگی در سطح شهر اهواز بخشی از سقف و دیوارهای یک ساختمان دو طبقه در حصیرآباد اهواز به دلیل سستی ساختمان ریزش کرد.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان عنوان کرد: با توجه به آسیب‌پذیر بودن ساختمان‌های مجاور حدود ۳۰ خانوار ساکن در آن‌ها در نزدیک‌ترین مدرسه منطقه اسکان پیدا کردند.

درباره نویسنده

7154مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

طراحی شده توسط هاست لاین