چه کار کردیم که این بلا را سر خودمان آوردیم ؛ ارزش پول ملی کشور ۳ هزار و پانصدبرابر کاهش پیدا کرده است!

چه کار کردیم که این بلا را سر خودمان آوردیم ؛  ارزش پول ملی کشور 3 هزار و پانصدبرابر  کاهش پیدا کرده است!

دلاری که روزی ۷۰۰ تومان و ۱۰۰۰ تومان بوده، اکنون به ۲۶ هزار تومان رسیده و حال باید خوشحال باشیم که آقای همتی به ما قول می‌دهد روزی دلار ۱۲ هزار تومان می‌شود. این مسئله جای تاسف دارد، در چنین شرایط اقتصادی و فضای کسب و کاری افراد چگونه می‌توانند کار کنند؟
رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: روز صنعت روزی است که می‌توانیم توانمندی‌ها و ارزش‌های خود را به رخ دنیا بکشیم و به آمریکا با این همه ادعا بگوییم که ما در این کشور مواد غذایی می‌فروشیم و آن‌ها می‌خورند و نمی‌فهمند.
سید عبدالوهاب سهل‌آبادی بیان کرد: دولت با عدم پرداخت بدهی به تامین اجتماعی هر روز ما را گرفتارتر می‌کند. مساله ارز باعث شده که نتوانیم برای چند روز برنامه تولید داشته باشیم.
رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران عنوان کرد: قرار بر این شده که اتاق‌های بازرگانی از درآمدی که کسب می‌کنند تشکل‌ها را اداره کنند اما ریالی از طرف اتاق‌های بازرگانی به خانه‌های صنعت و معدن پرداخت نشده است.
وی ادامه داد: از طرف دیگر برخی افراد در بدنه دولت و بخش‌های دیگر مسائلی را می‌گویند که با واقعیت حوزه تولید و اقتصاد همخوانی ندارد و بیشتر تولید مشکل می‌کند.
رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی تصریح کرد: بارها سخنانی از سمت مسئولان مختلف به خصوص ریاست بانک مرکزی شنیدیم که نرخ ارز یک نرخ حبابی است و در چند روز دیگر این نرخ برمی‌گردد اما هر روز می‌بینیم که از این مسئله خبری نیست.
حسینی اضافه کرد: دلاری که روزی ۷۰۰ تومان و ۱۰۰۰ تومان بوده، اکنون به ۲۶ هزار تومان رسیده و حال باید خوشحال باشیم که آقای همتی به ما قول می‌دهد روزی دلار ۱۲ هزار تومان می‌شود. این مسئله جای تاسف دارد، در چنین شرایط اقتصادی و فضای کسب و کاری افراد چگونه می‌توانند کار کنند؟
وی خاطرنشان کرد: ارزش پول ملی این کشور ۳۵۰۰ برابر کاهش پیدا کرده است. چه کار کردیم که این بلا را سر خودمان آوردیم؟ چه معنا دارد که یک وزارت بزرگ اقتصادی در این کشور پنج ماه وزیر نداشته باشد. یک روستا نمی‌تواند بدون کدخدا باشد چطور یک وزارت مانند وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌تواند بدون وزیر باشد؟

درباره نویسنده

7125مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

طراحی شده توسط هاست لاین