یوسفی: نگران تنش آبی در خوزستان هستیم

یوسفی: نگران تنش آبی در خوزستان هستیم

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: سال گذشته تنش آبی در خوزستان باعث ضرر مالی و جانی برای مردم خوزستان شد.

به گزارش روزنامه نسیم خوزستان، مجتبی یوسفی در گفت و گو رسانه ای  اظهار داشت: از سال گذشته تاکنون هیچ اقدامی در حوزه اجرا برای اصلاح برخی مسایل مرتبط با بحث تامین آب کشاورزی در خوزستان، انجام نشده است.

وی افزود: سال گذشته تنش آبی در خوزستان باعث ضرر مالی و جانی برای مردم خوزستان شد.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نگران این مساله و تنش آبی در خوزستان هستیم، عنوان کرد: مسئولان کشوری باید در اسرع وقت اقداماتی را برای حل این مسایل انجام دهند تا مشکلات کشاورزان و مردم خوزستان کاهش یابد.

یوسفی ادامه داد: بخش قابل توجهی از آب پشت سدهای خوزستان برای تولید ۷۵۰۰ مگاوات برق توسط نیروگاه‌های برق آبی نگه داشته می‌شود و در زمانی رهاسازی می‌شود که دیگر به کار کشاورزان نمی‌آید.

وی افزود: این مساله یک کلاه بسیار بزرگ است که در دولت‌های مختلف بر سر مردم خوزستان گذاشته شده و به اسم مردم خوزستان آب پشت سدها نگه داشته می‌شود اما در اصل این آب برای تولید برق و کنترل شرایط پایدار برق در استان و کشور است.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: این مساله در حالی اتفاق می‌افتد که اگر در خوزستان نیروگاه‌های حرارتی و سیکل ترکیبی وجود داشت دیگر نیاز به نگهداری حجم بالایی از آب در پشت سدها نبود.

یوسفی با بیان اینکه در سال‌های اخیر کشاورزان با سختی حق آبه مورد نیاز کشت را تامین می‌کنند و معیشتشان را می‌گذرانند، تصریح کرد: باید پروژه‌های احداث نیروگاه‌های حرارتی و سیکل ترکیبی در خوزستان مثل دیگر استان‌ها مورد توجه قرار گیرد و به سرعت اجرایی شود تا بتوان از آب خوزستان برای مصارفی از جمله کشاورزی و حل مشکلات تنش آبی استفاده کرد.

وی ادامه داد: نیروگاه‌هایی که قرار بوده در خوزستان اجرایی شوند، باید هرچه سریع‌تر توسط دولت ساخته شوند تا علاوه بر حل مشکل افت ولتاژ در خوزستان، شاهد استفاده از آب پشت سدها برای حل مشکلات آبی خوزستان باشیم.

انتهای پیام

درباره نویسنده

1258مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

طراحی شده توسط هاست لاین