اطلاعیه سطح نارنجی هواشناسی/ورود توده گرد و غبار عراقی به خوزستان

اطلاعیه سطح نارنجی هواشناسی/ورود توده گرد و غبار عراقی به خوزستان

اداره کل هواشناسی خوزستان با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به ورود توده گرد و غبار عراقی از اواخر وقت امروز شنبه هشدار سطح نارنجی صادر کرد.

به گزارش روزنامه نسیم خوزستان در این اطلاعیه آمده است: تاثیر توده گرد و خاک عراقی ابتدا بر مناطق نیمه غربی، مرکزی و سپس سایر نقاط استان از اواخر وقت امروز شنبه تا اواخر وقت یکشنبه پیش بینی شده است.

همچنین در این اطلاعیه آمده است: اثر مخاطره کاهش دید افقی و کیفیت هوا و افزایش غلظت آلاینده‌های گرد و غبار و آسیب به تاسیسات حساس به گرد و غبار است و به خودداری از تردد غیر ضروری بیماران تنفسی، افراد سالخورده و کودکان توصیه شده است.

مرکز ملی پایش و هشدار سریع گرد و خاک هواشناسی خوزستان دیروز جمعه با صدور هشدار سطح زرد، ماندگاری و تاثیر توده گرد و غبار در مناطق غربی، مرکزی و جنوبی استان را از اواخر وقت جمعه تا اواخر وقت شنبه پیش بینی کرده است.

توده گرد و غبار با منشاء کانون‌های کشور عراق از شامگاه پنجشنبه وارد خوزستان شد که میزان گرد و غبار را در آبادان به ۲۵ برابر حدمجاز رساند.

توده گرد و غبار در روز یکشنبه هفته گذشته نیز وارد خوزستان شده بود که تعطیلی ادارات، مدارس و دانشگاه‌های خوزستان را در روز دوشنبه به دنبال داشت.

انتهای پیام/

برچسب :

درباره نویسنده

1118مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

طراحی شده توسط هاست لاین