هشدار مدیریت بحران خوزستان نسبت به تشکیل توده همرفتی در برخی مناطق استان

هشدار مدیریت بحران خوزستان نسبت به تشکیل توده همرفتی در برخی مناطق استان

اداره‌کل مدیریت بحران استانداری خوزستان نسبت به تشکیل توده همرفتی در بعدازظهر امروز نهم مرداد در برخی مناطق استان از جمله مرکزی، جنوبی، شرقی و به ویژه اهواز هشدار صادر کرد و از هم‌ استانی‌ها خواست که ضمن رعایت نکات ایمنی از تردد غیر ضرور در زمان تشدید سامانه خودداری کنند.

به گزارش روزنامه نسیم خوزستان، متن اطلاعیه اداره‌کل مدیریت بحران استانداری خوزستان به شرح زیر است:

با توجه به پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خوزستان و تداوم سامانه مونسون در استان، بعداز ظهر امروز یکشنبه نهم مردادماه یک توده همرفتی شدید در بخش غیزانیه اهواز تشکیل خواهد شد.

براساس اطلاعات رسیده این توده همرفتی که شامل خیزش گردوخاک، رگبار باران و رعدوبرق و احتمال بارش تگرگ می باشد، از توده همرفتی تشکیل شده در روز گذشته شدیدتر بوده و ورزش بادهای شدیدتر نیز قابل پیش‌بینی است.

بر اساس این اخطاریه سامانه‌ مذکور با ایجاد رعد و برق های شدید و خیزش گرد و خاک شدید همراه خواهد بود و با اختلال درناوگان حمل و نقل،کاهش شعاع دید، تخریب سازه های سست و مسدود شدن جاده ها و ایجاد گره های ترافیکی، خسارت به صنعت کشاورزی و شکستن درختان و خطوط انتقال برق و سقوط اجسام همراه است.

اجتناب از تردد به مناطق حادثه‌خیز و حضور در حاشیه و بستر رودخانه‌های دائمی و فصلی، عدم خروج از منازل و حذف ترددهای غیر ضروری ، عدم صعود به ارتفاعات، کاهش استفاده از آسانسور، عدم توقف و یا پارک خودروها در کنار درختان فرسوده، کارگاههای ساختمانی، سازه های سست و مکانهایی که امکان سقوط اشیاء وجود دارد ، از جمله توصیه های این اخطار به عموم مردم است.

لذا از هم استانی های ساکن در مناطق مرکزی، جنوبی و شرقی استان به ویژه ساکنین شهرستان اهواز تقاضا می‌شود بعد از ظهر امروز از تردد غیرضرور خودداری کرده و در زمان تشدید این پدیده در خانه‌های خود بمانند.

درباره نویسنده

841مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

طراحی شده توسط هاست لاین