نماینده ولی فقیه در خوزستان : مردم به مسئولان اعتماد ندارند

نماینده ولی فقیه در خوزستان : مردم به مسئولان اعتماد ندارند

اهواز نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: خوزستان از منابع و ذخایر بی بدیل بهره مند است ولی زیبنده نیست که مردمش این همه مشکلات و مطالبات محقق نشده داشته باشند.
به گزارش مهر، حجت الاسلام سید عبدالنبی موسوی فرد در دیدار با مدیران دستگاه های زیر مجموعه وزارت اقتصاد و دارایی در استان خوزستان با تبریک میلاد امام رضا (ع) و کریمه اهل بیت حضرت معصومه (س) اظهار کرد: فشار مضاعفی بر دوش مردان اقتصادی قرار دارد که در عین حال زحمات ارزشمند در برهه چالش های انقلاب کشیده می شود.
وی افزود: دشمن برای جنگ اقتصادی برنامه ریزی کرده تا انقلاب را به زانو در بیاورد ولی اگر مجموعه دستگاه های اقتصادی نسبت به فرامین مقام معظم رهبری توجه داشته باشند، قطعاً در هر جنگی فرمانده خوب تاثیر گذار است.
امام جمعه اهواز با اشاره به اینکه امروز نه جنگ نظامی بلکه جنگ اقتصادی داریم‌، تصریح کرد: خوزستان از منابع و ذخایر بی بدیل بهره مند و شیشه عمر کشور با ظرفیت‌های بسیار در اختیار استان است ولی زیبنده نیست که مردمش این همه مشکلات و مطالبات محقق نشده داشته باشند. موسوی فرد با اشاره به اینکه بخش عمده ای از دلایل آسیب های اجتماعی مثل بزهکاری، سرقت و طلاق مربوط به اشتغال است، عنوان کرد: بیشترین مراجعات دفتر امام جمعه اهواز برای حل مشکل اشتغال بوده ولی نگاه فرهنگی حاکم بر جامعه اشتغال پشت میزی است تا بتوانند شغل پایداری برای تامین زندگی داشته باشند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه عدم فراهم کردن شرایط ایجاد اشتغال پایدار در جامعه یکی از ضعف های اصلی موجود است، تأکید کرد: فضای اشتغالزایی باید به سمت مشاغل خانگی و خدماتی حرکت کند البته این مستلزم ارائه تسهیلات بانکی و اطمینان بخشی بازار کار است.
نماینده ولی فقیه در خوزستان با اشاره به اینکه برخی از مردم نسبت به حرف مسئولان و مدیران برای حل مشکلات بی اعتماد شده اند، بیان کرد: جوانان این اطمینان خاطر را ندارند که اشتغالزایی غیردولتی از جمله مشاغل خانگی و کشاورزی، بازار کار دارد ولی باید این اطمینان را به جوانان بدهیم که بانک ها پشتوانه اقتصادی هستند.
موسوی فرد با انتقاد از اینکه بیش از ۳۰۰ نقطه در اهواز تلاقی آب و فاضلاب دارند، یادآور شد: سابقا فکر می کردیم که فقط خرمشهر محروم است ولی بخش هایی از اهواز که تنها ۱۰ دقیقه از مرکز شهر فاصله دارند نیز از آب و فاضلاب درستی برخوردار نیستند.
وی اضافه کرد: هفته ها در کلانشهر اهواز آب قطع می شود و تجمع جلبک های بسیار در خیابان، بیماری های بسیاری خصوصاً پوستی به دنبال داشته است. نماینده ولی فقیه در پایان با تأکید بر اینکه در صورت ایجاد اشتغال پایدار، آمار جرائم خصوصاً سرقت نیز کاهش پیدا می کند، گفت: از تمامی بانک ها نیز تقاضا داریم که در حد توان و امکان برای پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در کنار مردم باشند.

درباره نویسنده

5880مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

طراحی شده توسط هاست لاین