خطر در کمین بام خوزستان ؛ طبیعت زیبای دهدز زیر کوهی از زباله مدفون شده است

خطر در کمین بام خوزستان ؛ طبیعت زیبای دهدز زیر کوهی از زباله مدفون شده است

شهر زیبا و دیدنی دهدز در خوزستان پس از گذشت سال‌ها، همچنان با بحران دفع زباله مواجه است و این موضوع نارضایتی شهروندان را به دنبال داشته‌ است.
دهدز به عنوان یکی از مناطق گردشگری استان خوزستان شناخته می‌شود که در مرز این استان و چهارمحال و بختیاری قرار گرفته‌است.

سال‌هاست که زباله‌های دهدز به روش غیراصولی روبروی شهرک آب‌نیرو دفع می‌شوند این وضعیت چهره ناخوشایندی را به طبیعت منحصر به فرد این منطقه داده‌است.
شهرداری دهدز چندین سال است که وعده ساماندهی دفع زباله را می‌دهد ولی این وعده ها در ایستگاه شعار مانده‌ و جامه عمل نپوشیده اند.
شهردار دهدز در جدیدترین اظهار نظر خود در این باره گفت: ما از وضعیت دفع زباله در دهدز رضایت نداریم و به دنبال راهی برای حل دائمی این مشکل هستیم.
مسعود جمشیدی عادگانی افزود: با همکاری یکی از ارگان‌های شهر دهدز قصد داریم ماشین‌آلات مربوط به تهیه کود کمپوست از زباله را در دهدز مستقر کنیم تا این مشکل برای همیشه حل شود.
بخشدار دهدز با ابراز بی‌اطلاعی از این موضوع به خبرنگار ایرنا گفت: تا جایی که بنده اطلاع دارم هیچ اقدامی در راستای ساماندهی وضعیت فعلی دفع زباله صورت نگرفته‌است.
محسن البرزی افزود: دفع زباله در دهدز سالهاست که به صورت غیراصولی روبروی شهرک آب‌نیرو صورت می‌گیرد و پوشش جنگلی منطقه را نیز تحت الشعاع قرار داده‌است.
رییس اداره محیط زیست ایذه در این باره گفت: در سالیان گذشته این اداره از شهرداری دهدز به دلیل دفع غیر اصولی زباله در محل فعلی شکایت کرده‌است زیرا اصلا این مکان مجوز قانونی ندارد.
احمد امیری افزود: با توجه به وجود همین مشکل در ایذه، به دنبال این هستیم که با ساماندهی سایت دفع زباله ایذه و پس از احداث کارخانه بازیافت یا تهیه کود کمپوست، زباله‌های دهدز را نیز به این شهر منتقل کنیم تا مشکل به طور کلی برطرف شود.
یکی از شهروندان دهدزی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ما سال‌هاست فقط شعار ساماندهی سایت دفع زباله‌ را می‌شنویم و دیگر از این شعارها خسته شده‌ایم.
وی که خواست نامش در خبر ذکر نشود افزود: طبیعت زیبای دهدز متعلق به تمام مردم است ولی زیر کوهی از زباله مدفون شده و انواع نابسامانی را برای منطقه رقم زده است.
این شهروند ادامه داد: شهرداری دهدز هرسال از یک برنامه جدید خبر می‌دهد اما این برنامه‌ها تاکنون عملیاتی نشده است، ما می‌خواهیم که این وضعیت هرچه زودتر بهبود پیدا کند.
دهدز از توابع شهرستان ایذه در شرق خوزستان و در دامنه‌های رشته کوه زاگرس قرار گرفته است و به عنوان بام خوزستان و پایتخت طبیعت این استان شناخته می‌شود.

درباره نویسنده

6969مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

طراحی شده توسط هاست لاین