عضو هیات رئیسه مجلس : مسئولان برای فرار از مسئولیت، مردم را مقصر گرانی‌ها می‌دانند

عضو هیات رئیسه مجلس : مسئولان برای فرار از مسئولیت، مردم را مقصر گرانی‌ها می‌دانند

یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از بررسی وضعیت بورس و افزایش قیمت مسکن، خودرو و ارز در جلسه هفته آینده مجلس خبر داد و گفت: مسئولان برای فرار از مسئولیت وقتی مسکن گران می‌شود می‌گویند مردم مقصر هستند، بورس ریزش می‌کند باز هم می‌گویند مردم مقصر هستند، خودرو گران می‌شود همین را می‌گویند! خب مردم از ایران بیرون بروند تا بعضی از مسئولان راحت باشند!
علیرضا سلیمی درباره گرانی خودرو و این که گفته می‌شود هیجانات مردم و روی آوردن آنان برای خرید خودرو باعث افزایش قیمت آن شده است، گفت: این هیجاناتی که امروز گفته می‌شود مردم دچارش هستند و باعث افزایش قیمت شده است را چه کسی ایجاد کرده است؟ سیاست‌های غلط دولت و تصمیم‌گیران باعثش شده است. سیاست‌های غلط لطمه‌های بسیاری را به ما زده است.
نماینده محلات با اشاره به سخنان رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره فروش نفت گفت: هنگامی که آقای نوبخت خلاف واقع می‌گوید ما یک قطره نفت نمی‌فروشیم یعنی چه؟ ما ۶۰۰ هزار بشکه نفت می‌فروشیم و ۶۰۰ هزار بشکه هم میعانات فروخته می‌شود و این یعنی یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه از نفت و محصولاتش به فروش می‌رسد و خلافش را می‌گوید؛ بگردند و ببینند گردو فروش کیست؟ چه کسی این هیجانات را ایجاد می‌کند؟
وی خاطرنشان کرد: دولتی که نمی‌تواند برای شروع مدارس یک تصمیم واحد بگیرد، یکی می‌گوید حضوری است، آن دیگری می‌گوید غیرحضوری است، یک نفر دیگر می‌آید و می‌گوید اختیاری است چه باید کرد، مشاهده کردید برای کنکور روزانه تصمیمات‌شان عوض می‌شد.
این عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: هنگامی که دولت قدرت تصمیم‌گیری ندارد، باید دید چه کسی این وسط تصمیم می‌گیرد؟ اعتقاد ما این است که دولت باید جدی‌تر به مسائل ورود کند و قدرتش را در تصمیم‌گیری‌ها بالا ببرد.
وی ادامه داد: متاسفانه دولت به جای کار اصلی افتاده است دنبال بعضی از کارهای سیاسی مانند انتصاب، عزل و نصب و چینش نیروهایش در بعضی از جاها.
سلیمی گفت: خواهش ما از دولت این است که چند ماه باقی مانده را کار کند، رهبری فرمودند سیصد روز مانده است، آقای روحانی گفتند در یک صد روزه همه چیز را درست می‌کند حالا این سیصد روز کمک کنند مشکلات برطرف شود، اصلا حداقل یک صد روز کار کنند و آن دویست روز را استراحت کنند.
وی گفت: به جدیت در مجلس شورای اسلامی پیگیر کنترل افزایش قیمت خودرو هستیم و ۲ جلسه در هفته پیش رو برای افزایش قیمت ارز، خودور و مسکن و همچنین وضعیت بورس در روزهای یکشنبه و سه‌شنبه خواهیم داشت.

درباره نویسنده

7125مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

طراحی شده توسط هاست لاین