عضو هیات رئیسه مجلس : لغو جلسه سران قوا توهین دولت به ملت بود

عضو هیات رئیسه مجلس می‌گوید عدم حضور روحانی در جلسه سران قوا توهین به ملت ایران و سران قوا است.
سیدناصر موسوی لارگانی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به لغو یکطرفه جلسه امروز سران قوا از جانب رئیس جمهور، گفت: در حال حاضر ستاد ملی کرونا به ستاد حفاظت از جان آقای روحانی تبدیل شده است؛ این ستاد تنها یک مصوبه مبنی بر اینکه رئیس جمهور تافته جدا بافته است، دارد این درحالی است که مردم برای انجام امور خود ناچارند در جامعه و میان جمعیت حاضر شوند، باید به حال این ستاد گریست.
نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هرچند برخی، استفاده نکردن مردم از ماسک را نشانه بی‌مسئولیتی آنها می‌دانند اما باید علت این موضوع را جستجو کرد، افزود: در حال حاضر برخی افراد توانایی خرید مایحتاج روزانه خود را ندارند، حال چگونه ماسک بخرند؟
وی با بیان اینکه بسیاری از مردم توانایی مالی لازم برای خرید ماسک را ندارند، اضافه کرد: این افراد باید برای کسب درآمد در تمامی مجامع و جمعیت‌ها حاضر شوند اما آقای روحانی به بهانه کرونا از انجام وظایف خود سرباز زده و در اتاق شیشه‌ای تصمیم می‌گیرد.این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به مبتلا شدن سران سایر کشورها به ویروس کرونا، تصریح کرد: برخی از روسای جمهور و نخست وزیران سایر کشورها نیز به ویروس کرونا مبتلا شدند، جایگاه آنها با آقای روحانی چه تفاوتی دارد؟
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفرهای روسای قوای مقننه و مجریه به منظور گفت‌وگو با مردم و تلاش برای رفع مشکلات آنها، حضورسرزده رئیس مجلس در بیمارستان امام خمینی را اقدامی بزرگ و خداپسندانه توصیف کرد و ادامه داد: حضور در بیمارستان و ملاقات با بیماران کرونایی و استماع مشکلات و دغدغه‌های پرستاران و پزشکان اقدام بسیار مناسبی بود.
وی با بیان اینکه قالیباف در تمام جلسات علنی در کنار نمایندگان بوده و بارها با آن‌ها به گفت‌وگو می‌پردازد، گفت: عدم حضور روحانی در جلسه سران قوا توهین به ملت ایران و سران قوا است.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: در ابتدای شیوع ویروس کرونا رئیس جمهور در هیچ جلسه‌ای حاضر نمی شد البته در حال حاضر نیز این رویه تغییر چندانی نداشته و به صورت ویدیو کنفرانس‌ها وبا گفتن علی برکاته ا… پروژه‌های عمرانی را افتتاح می‌کند. موسوی لارگانی درباره تلاش مجلس یازدهم برای بهبود وضعیت اقتصادی مردم، افزود: لایحه بودجه سال ۹۹ بدون بررسی در صحن علنی به دلیل کرونا به شورای نگهبان ارسال شد، در حالیکه وکلای مردم در خانه ملت در مجلس یازدهم تمام جلسات خود را برگزار می‌کنند. عضو هیات رئیسه مجلس ارسال لایحه بودجه سال ۹۹ به شورای نگهبان را اقدامی نادرست خواند و اضافه کرد: بودجه باید در صحن علنی چکش‌کاری شود این در حالی است که از آنجا که لایحه بودجه در صحن علنی بررسی نشد دولت نظرهای خود را به کمیسیون تلفیق القا کرد که مشکلات کنونی بودجه ناشی از این رویه است. وی با بیان اینکه مجلس یازدهم از حقوق مردم دفاع می‌کند، تصریح کرد: برگزاری جلسات منظم به منظور پیگیری مطالبات مردم تسکینی برای دردهای آنها است و مسئولان باید این رویه را نصب العین خود قرار دهند.

درباره نویسنده

7195مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

طراحی شده توسط هاست لاین