در اهواز و مسجدسلیمان ؛ محدودیت ها از چهارشنبه اعمال می‌شوند

در اهواز و مسجدسليمان ؛ محدودیت ها  از چهارشنبه اعمال می‌شوند

استاندار خوزستان با اشاره به وضعیت قرمز خوزستان گفت: با توجه به وضعیت پر خطر دو شهر اهواز و مسجدسلیمان، ساعات اداری این دو شهر از چهارشنبه هفته جاری تغییر می‌کند. غلامرضا شریعتی در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اظهار داشت: شرایط استان به شکلی است که روند صعودی اما کنترل شده و شیب افزایشی ملایم است. وی افزود: زمانی می‌توانیم خوشحال باشیم که این رقم ابتلا را به سمت کاهش پیش ببریم. تا این روند به سمت کاهش پیش نرود ما همچنان گرفتار هستیم و بیماران و بستری‌ها تلفات جدید در میزانی که متاسفانه میزان کمی هم نیست خواهیم داشت. استاندار خوزستان گفت: به صورت نسبی نسبت به کشور شرایط مناسب‌تری داریم اما استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در طول هفته‌های گذشته کاهش پیدا کرده است و روند رعایت کردن پروتکل ها در ادارات در اماکن و غیره نیز کاهش پیدا کرده است. مقام ارشد استان در مقابله با کرونا گفت: باید همه مردم و نخبگان سازمان‌های مردم نهاد و گروه‌های مختلف دست به دست هم دهند و مردم را دعوت کنند که رعایت کنند و خسته نشوند. جز با رعایت اصول بهداشتی امکان کنترل شرایط را نداریم. شریعتی گفت: فرمانداران را مکلف و موظف کردم که به طور جدی در طول هفته‌های آینده روند را تغییر دهند و دستگاه قضایی و نیروی انتظامی نیز با کسانی که به سلامت جامعه آسیب بزنند و به خطر می‌اندازند برخورد جدی کند. استاندار خوزستان گفت: روند انتقال به صورت دورهمی‌های خانوادگی شده است البته دید و بازدید بسیار خوب است و در اسلام توصیه شده است اما برای امر مهم‌تر که تندرستی و سلامتی است باید این سنت پسندیده را به صورت مجازی برگزار کنیم تا بتوانیم کرونا را کنترل کنیم.
وی گفت: با شناسایی دارو یا واکسن فرصت برای این امور زیاد است از مردم خواهش می‌کنم در پارک‌ها و تفرجگاه‌ها حضور پیدا نکنند این تجمعات عامل انتقال بیماری است.
شریعتی گفت: اهواز و مسجدسلیمان در شرایط پرخطری قرار دارند. ساعت کار ادارات در این دو شهرستان از چهارشنبه هفته جاری تا اطلاع بعدی از ساعت ۸ تا ۱۳ و ۳۰ تغییر پیدا می‌کند و در عین حال باید گروه‌های سه و چهار تعطیل شوند. استاندار خوزستان گفت: سازمان‌های مختلف از جمله ورزش و جوانان و ارشاد باید گروه‌های مرتبط و زیر‌مجموعه خود را مراقبت و مواظبت کنند و پیشگیری کنند تا ان شاءا… شرایط بهتری را بتوانیم داشته باشیم. شریعتی گفت: امسال مراسم ۱۳ آبان نداریم و به صورت مجازی برگزار می‌شود همچنین جشن‌های هفته وحدت و ولادت پیامبر اکرم(ص) نیز در سطح مساجد برگزار نشده و به صورت مجازی است.

درباره نویسنده

7249مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

طراحی شده توسط هاست لاین