دریافت خدمات بانکی و سفر در کشور به شرط ارائه کارت واکسن

به گزارش روزنامه نسیم خوزستان، دکتر بهرام عین‌اللهی در حاشیه بازدید از بیمارستان گلستان اهواز که امروز (۵ شهریورماه) انجام شد، اظهار کرد: حدود ۳ هزار بیمار در بیمارستان‌های خوزستان بستری هستند، در اهواز نیز مانند برخی شهرهای دیگر، وضعیت قرمز است. بیمارستان گلستان اهواز حدود ۱۲ بخش ICU دارد و با داشتن یک هزار تخت یکی از بیمارستان‌های بزرگ کشور محسوب می‌شود که یک چهارم تخت‌های این بیمارستان به بیماران مبتلا به کرونا اختصاص داده شده است.

وزیر بهداشت با اشاره به بازدید از مراکز بهداشت روستایی، گفت: سیاست عمده ما این است که در رابطه با بهداشت بیشتر کار کنیم زیرا بهداشت، کار پایه‌ای است و هر چه در این خصوص کار شود، نتیجه خوبی حاصل می‌شود.

وی بیان کرد: در هر جای دنیا که واکسیناسیون انجام شده، میزان مرگ و میر کاهش یافته است بنابراین سیاست اصلی ما این است که با سرعت و قدرت این کار را انجام دهیم. بعضا دیده می‌شد که برخی واکسن خاصی را می‌گفتند اما هر واکسنی که وزارت بهداشت وارد کند خوب است و مردم به مارک خاص واکسن توجه نکنند.

عین‌اللهی گفت: بعضا شایعاتی در خصوص خوب نبودن واکسن مطرح می‌شود در حالی که تزریق واکسن واجب است و توصیه می‌شود همه مردم، واکسن را دریافت کنند. در آینده ملاک برای ارائه خدمات در هتل‌ها و بانک‌ها و دریافت بلیت هواپیما و اتوبوس، ارائه کارت واکسن لازم خواهد بود بنابراین اگر کسی واکسن تزریق نکند ممکن است بسیاری از این خدمات را دریافت نکند.

وی با تبریک روز داروساز و تقدیر از داروسازان، گفت: شرکت‌های خوب تولید دارو در کشور داریم و توانسته‌ایم داروهای زیادی را در داخل تولید کنیم. بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری باید تولیدات داخلی حمایت شوند و ما حمایت ویژه‌ای از داروسازان خواهیم کرد تا تولید داخل دارو و تجهیزات افزایش یابد و به خودکفایی برسیم.

انتهای پیام/

درباره نویسنده

53مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

طراحی شده توسط هاست لاین