تصویب پیش نویس قطعنامه حاکمیت دائمی فلسطین بر اراضی اشغالی در سازمان ملل

تصویب پیش نویس قطعنامه حاکمیت دائمی فلسطین بر اراضی اشغالی در سازمان ملل

۱۵۷ کشور به پیش نویس قطعنامه حاکمیت دائمی فلسطین بر اراضی اشغالی فلسطینی رای دادند.

به گزارش روزنامه نسیم خوزستان، سازمان ملل پیش‌نویس قطعنامه «حاکمیت دائمی فلسطین بر اراضی اشغالی فلسطینی از جمله بیت المقدس شرقی و حاکمیت شهروندان عرب بر منابع طبیعی جولان اشغالی سوری» را تصویب کرد.

۱۵۷ کشور به این پیش‌نویس رای مثبت داده و در مقابل آمریکا، رژیم صهیونیستی، کانادا، نایرو، میکرونزیا، جزایر مارشال و پائولا با آن مخالفت کرده و ۱۴ کشور رای ندادند.

بر اساس این پیش‌نویس که کمیته مسائل اقتصادی و مالی سازمان ملل آن را تدوین کرده، تاکید شده است: اقدامات اسرائیل در ساخت دیوار حائل و شهرک‌سازی‌ها در کرانه باختری از جمله بیت المقدس نقض قوانین بین المللی است و مردم فلسطین را از منابع طبیعی‌شان محروم می کند.

در این پیش‌نویس از رژیم صهیونیستی خواسته شده تا به تصمیم صادره از دادگاه لاهه در غیر قانونی بودن ساخت دادگاه لاهه پایبند باشد.

در پیش‌نویس این قطعنامه همچنین بر درخواست پیشین شورای امنیت در قطعنامه ۲۳۳۴ در تمایز قائل شدن میان اراضی صهیونیستی و اراضی اشغالی فلسطین تاکید شده است.

در این پیش‌نویس همچنین از دبیرکل سازمان ملل خواسته شد تا در نشست آتی گزارشی درباره اجرای این قطعنامه و سوء استفاده رژیم صهیونیستی از منابع طبیعی فلسطینی‌ها در اراضی اشغالی ارائه دهد.

درباره نویسنده

210مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

طراحی شده توسط هاست لاین