رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شهرهای پرخطر خوزستان کمتر از ۳۰ درصد است

رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شهرهای پرخطر خوزستان کمتر از ۳۰ درصد است

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شهرهای نارنجی و قرمز استان خوزستان مطلوب نیست و کمتر از ۳۰ درصد است.

به گزارش روزنامه نسیم خوزستان، دکتر سید محمد علوی در خصوص روند واکسیناسیون کرونا در استان خوزستان اظهار کرد: در حال حاضر پوشش نوبت اول واکسیناسیون در افراد بالای ۱۲ سال در خوزستان ۸۵.۷ درصد، نوبت دوم ۷۵ درصد و نوبت سوم در افراد بالای ۱۸ سال ۳۵ درصد است.

وی افزود: میزان پوشش واکسیناسیون در شهرهای قرمز متفاوت است؛ به طور مثال پوشش واکسیناسیون در بهبهان که اکنون در وضعیت قرمز قرار گرفته حدود ۹۵ درصد بوده اما پوشش واکسیناسیون در دیگر شهرهای قرمز پایین بوده است و در برخی شهرهای آبی نیز پوشش واکسیناسیون پایین است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: بنابراین برای مقابله با کرونا تنها واکسیناسیون مهم نیست و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی نیز مهم است.

علوی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، با بیان اینکه در حال حاضر متوسط میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در خوزستان حدود ۳۵ درصد است، افزود: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شهرهای نارنجی و قرمز استان خوزستان مطلوب نیست و کمتر از ۳۰ درصد است.

انتهای پیام

برچسب :

درباره نویسنده

841مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

طراحی شده توسط هاست لاین