دعوت از سرمایه گذاران جهت رفع موازنه منفی در حوزه پروتئینی خوزستان

دعوت از سرمایه گذاران جهت رفع موازنه منفی در حوزه پروتئینی خوزستان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: با توجه به ایجاد کمیته سرمایه گذاری در سازمان از سرمایه گذاران بخصوص در بخش پروتئینی دعوت به همکاری می شود.

به گزارش روزنامه نسیم خوزستان رئیس سازمان در مراسم رونمایی از پروژه دانش بنیان و مولد سازی و تکثیر مصنوعی ماهی سی باس دریای آسیایی در ایستگاه تحقیقاتی ماهیان دریای بندر امام خمینی با بیان اینکه یکی از مولفه های قدرت هر کشور تامین امنیت غذایی است اظهارداشت: استان خوزستان یکی از محدود استان هایی است که ۴ مرکز تحقیقات کشاورزی با کادر مجرب در آن وجود دارد.

وی با بیان اینکه خوزستان با تولید ۱۷ و ۸ دهم میلیون تن محصول کشاورزی نقش مهمی در تولید مواد غذایی دارد، افزود: این استان در تولید ۸ محصول مقام اول کشور را داراست. ماهی یکی از این محصولات است و همین مسئله باعث شده یک مرکز تحقیقاتی شیلاتی در کنار مراکز دیگر در استان وجود داشته باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: انتظار میرود محققان مراکز تحقیقاتی با توجه به منویات مقام معظم رهبری و دیدگاه وزیر جهاد کشاورزی بیش از پیش وارد عرصه شوند.

وی با بیان اینکه متاسفانه موازنه منفی در حوزه پروتئینی در استان وجود دارد عنوان کرد:با توجه به ایجاد کمیته سرمایه گذاری در سازمان از سرمایه گذاران بخصوص در بخش پروتئینی دعوت به همکاری می شود.

امیری زاده با اشاره به وجود پتانسیل های بسیار خوب شیلاتی در استان اظهار داشت :با وجود ۸ سد در استان برای اجرای پروژه ماهی در قفس با چالش های زیادی مواجه بودیم در حالیکه در استان های بالادست چندین پروژه ماهی در قفس به اجرا درآمده است.

انتهای پیام/

درباره نویسنده

1276مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

طراحی شده توسط هاست لاین