رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خوزستان :  امیدوارم وضعیت لیست‌ها ظرف هفته‌های آینده مشخص شود

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خوزستان :   اميدوارم وضعیت لیست‌ها ظرف هفته‌های آینده مشخص شود

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خوزستان گفت: نامزدهایی در لیست ائتلاف نیروهای انقلابی قرار می‌گیرند که نوکر و خدمتگزار مردم باشند.

به گزارش روزنامه نسیم خوزستان، سید احمد پورفرجی با اشاره به اینکه استان خوزستان در آستانه‌ی انتخابات رنگ‌وبوی انتخاباتی گرفته است، اظهار کرد: با توجه به بازدیدهایی که از تمامی مناطق استان صورت گرفته است، خوزستان جزو استان‌های برتر از نظر فعالیت‌های انتخاباتی است.

وی با بیان اینکه اقوام پای کارِ انتخابات در خوزستان هستند، ادامه داد: در شهرستان‌ها و مناطق روستایی اقوام در حال رایزنی، تبادل نظر و جمع‌بندی برای حمایت از کاندیداهای مورد نظر خود هستند و به اصطلاح تنور انتخابات در استان خوزستان گرم است.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خوزستان خاطرنشان کرد: در حال حاضر تمامی گروه‌های سیاسی اعم از اصول‌گرایان و اصلاح‌طلبان زیر چتر نظام فعال هستند تا کاندیداهای مورد نظر خود را به شهروندان معرفی کنند و در نهایت این مردم هستند که با شناختی که به دست می‌آورند، کاندیدای اصلح را انتخاب می‌کنند.

پورفرجی با بیان اینکه شرکت در انتخابات یک حق فردی و همچنین یک تکلیف شرعی است، گفت: بر اساس فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی یکی از حقوق انفرادی مردم شرکت در انتخابات است از سوی دیگر حضور در عرصه‌ی انتخابات یک بایدِ شرعی نیز محسوب می‌شود و ما موظف هستیم برای اعتلای دین، انقلاب و کشور در پای صندوق‌های رای حاضر شویم.

وی با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی در کشور وجود دارد، گفت: علی‌رغم وجود مشکلات اقتصادی، افراد نباید از حق خود مبنی بر شرکت در انتخابات بگذرند و هیچ مشکلی نباید نقش بازدارندگی در انجام تکلیف شرعی ما ایفا کند چرا که خدای ناکرده اگر میزان مشارکت کم باشد، این کاهش مشارکت روی مسائلی چون امنیت ملی و حوزه‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی موثر خواهد بود.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خوزستان یادآور شد: پشتوانه کشور ما قرآن و عترت است و ما بر اساس این نوع نگاه باید در مساله انتخابات ورود کنیم و زمینه حضور حداکثری را فراهم کنیم.

پورفرجی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه «با توجه به عملکرد ضعیف برخی از نماینده‌های فعلی خوزستان که توسط شورای ائتلاف به مردم معرفی شدند، چگونه می‌خواهید دوباره اعتماد عمومی را جلب کنید،؟» گفت: مردم از برخی از نمایندگان گله‌مند هستند و این نارضایتی حق مسلم مردم است. نمایندگانی که مردم از عملکرد آنها رضایت ندارند باید در عملکرد خود بازنگری کنند و باید در جمع مردم حاضر شوند و به سوالات چالشی آنان که به حق هم هست، پاسخ دهند.

وی با بیان اینکه مردم از تمامی مسائل آگاه هستند، ادامه داد: مردم ما بسیار فهیم، آگاه به مسائل سیاسی و اقتصادی و مطالبه‌گر هستند و کاندیداهای مجلس باید بدانند که خدمتگزار و نوکر مردم هستند.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خوزستان همچنین در خصوص نمایندگان رد صلاحیت شده‌ای که دوره پیشین در لیست شورای ائتلاف بودند، گفت: ما در انتظار نظر نهایی شورای نگهبان در این خصوص هستیم.

پورفرجی در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت لیست‌های شورای ائتلاف گفت: اعضای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خوزستان در حال جمع‌بندی و بررسی کاندیداها هستند و یکسری بازنگری‌ها انجام دادیم که امیدواریم ظرف هفته‌های آینده وضعیت لیست‌ها مشخص شود.

وی نگاه خدمتگزارانه به مردم را یکی از شروط مهم برای قرارگیری افراد در لیست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خوزستان دانست و تصریح کرد: علی‌رغم اینکه تدیّن کاندیداها باید برای ما اثبات شود، نوع نگاه آنها در راستای خدمتگزاری به مردم نیز از شروط مهم قرار گیری نامزدها در لیست شورای ائتلاف است.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خوزستان در پایان گفت: تخصص کاندیداها نیز از موارد مهم دیگری است که برای ارائه لیست مورد بررسی قرار می‌گیرد. چرا که ما نمایندگانی می‌خواهیم که در کمیسیون‌ها اظهار نظر تخصصی کنند و در مسائلی نظیر امنیت ملی و مسائل سیاسی، اقتصادی و فرهنگی صاحب‌نظر باشد. ما نیروی فیزیکی نمی‌خواهیم بلکه نیرویی می‌خواهیم که حرفی برای گفتن داشته باشند.

منبع: خبرگزاری فارس خوزستان

درباره نویسنده

1193مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

طراحی شده توسط هاست لاین