هدف محدودیت‌ها ماندن در خانه است؛ تعطیلی کسب و کارها نباید فرصتی برای دورهمی باشد

هدف محدودیت‌ها ماندن در خانه است؛ تعطيلي كسب و كارها نبايد فرصتي برای دورهمي باشد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به اعمال محدودیت در ۱۰ شهر قرمز خوزستان گفت: مردم همکاری خوبی داشتند اما در حاشیه شهرها همچنان مقاومت‌هایی در خصوص تعطیلی گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ داریم.
فرهاد ابول‌نژادیان اظهار کرد: علی‌رغم روند افزایش بیماری در سطح کشور، وضعیت بیماری در خوزستان پایدار است و موارد بستری و مرگ و میر در حالت افزایشی نیست. امیدواریم در ادامه کار نیز شاهد همکاری مردم باشیم تا روند بیماری کاهشی شود.
وی افزود: فرمانداران بر اساس تحلیل دانشگاه علوم پزشکی اهواز در خصوص چگونگی روند ابتلا، موارد را پیگیری می‌کنند و در هفته‌های اخیر بسیاری از مراسم را تعطیل کرده‌اند. ستاد استانی مدیریت کرونا نیز به سازمان آرامستان‌ها و شهرداری‌ها مجوز داده که جنازه متوفیان را با هماهنگی فرمانداری‌ها تحویل خانواده‌ها دهند تا از تجمعات جلوگیری شود که این موضوع بسیار به جلوگیری از روند افزایشی کمک کرده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به اعمال محدودیت در ۱۰ شهر قرمز خوزستان گفت: مردم همکاری خوبی داشتند اما در حاشیه شهرها همچنان مقاومت‌هایی در خصوص تعطیلی گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ داریم. در مجموع همراهی مردم خوب است که امیدواریم ادامه یابد و روند کاهشی شود.
وی با اشاره به وضعیت پذیرش بیماران مبتلا به کرونا در خوزستان، بیان کرد: هفته گذشته تا ۶۰ درصد تخت‌های عادی مختص بیماران مبتلا به کرونا اشغال شد اما اکنون ۵۰ درصد تخت‌های عادی بیماران مبتلا به کرونا اشغال است و ۸۰ درصد تخت‌های بخش‌های مراقبت ویژه بیماران مبتلا به کرونا نیز اشغال است. اگر روند بستری این بیماران در تخت‌های عادی کاهشی شود در روزهای آینده شاهد کاهش بستری در بخش‌های مراقبت ویژه نیز خواهیم بود.
ابول‌نژادیان تصریح کرد: از مردم خواهش می‌کنیم از حضور در مراسم ترحیم و تجمع پرهیز کنند و رفت و آمدها و دید و بازدید خانوادگی را کاهش دهند. اکنون که بسیاری از مشاغل ساعت ۱۸ تعطیل می‌شوند شاید برخی همشهریان فکر می‌کنند فرصت برای دید و بازدید است اما هدف از این اعمال محدودیت‌ها، ماندن در خانه است. ۵۰ درصد موارد ابتلا، در خانواده‌ها و دورهمی‌ها رخ می‌دهد و نقطه آسیب ما همین جا است و باید ارتباطات خانوادگی غیرحضوری شود.
وی در خصوص تاثیر اعمال محدودیت‌ها در کاهش موارد بیماری، افزود: قطعا این تعطیلی‌ها در کاهش آمار بستری و ابتلا کمک می‌کند.

درباره نویسنده

7264مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

طراحی شده توسط هاست لاین