رئیس مجمع نمایندگان خوزستان : سبد کالا با آغاز محدودیت‌ها توزیع می‌شود

نماینده مردم اهواز گفت: در خصوص تهیه سبد کالا برای خانواده‌ها تصمیماتی اتخاذ شده که قرار شد پس از اعلام محدودیت‌ها این کمک‌ها در حوزه تهیه کالاهای اساسی به مردم به ویژه اقشار کم‌درآمد و آسیب‌پذیر تحویل داده شود.سیدکریم حسینی با اشاره به اقدامات مجلس در زمینه بهبود وضعیت معیشت، اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی مصوبه خوبی در خصوص کالاهای اساسی داشت که عمده این مصوبه برای کمک به وضعیت معیشتی مردم بوده است اما متاسفانه برای اجرای این مصوبه با مشکل تأمین اعتبار مواجه شده‌ایم که در این راستا رئیس مجلس شورای اسلامی دو پیشنهاد برای اجرای این مصوبه داده است.
وی افزود: در خصوص ضرر اصناف در پی شیوع کرونا نیز مصوباتی داشتیم تا تسهیلات با کمترین بهره در اختیار اصناف قرار بگیرد.
رئیس مجمع نمایندگان خوزستان گفت: در خصوص تهیه سبد کالا برای خانواده‌ها تصمیماتی اتخاذ شده که قرار شد پس از اعلام محدودیت‌ها این کمک‌ها در حوزه تهیه کالاهای اساسی به مردم به ویژه اقشار کم‌درآمد و آسیب‌پذیر تحویل داده شود.
حسینی در خصوص کمک شرکت‌ها و صنایع مستقر در خوزستان در زمینه تامین اقلام بهداشتی، بیان کرد: بخش اعظم صنایع و کارخانجات مستقر در خوزستان در زمینه تهیه کالای اساسی و اقلام بهداشتی اقدام کرده‌اند و اکنون نیز در مناطق کم‌برخوردار اقلام بهداشتی توسط این کارخانجات در حال توزیع است اما در زمان افزایش تعطیلی باید این کمک‌ها نیز افزایش یابد.
حسینی در خصوص روند افزایشی قیمت کالاها در بازار، تصریح کرد: در این راستا در ستاد تنظیم بازار حضور پیدا کردم و ضعف موجود در خصوص نظارت و کنترل قیمت‌ها را عنوان کردم؛ برخی از موارد افزایش قیمت‌ها به دلیل مشکلات موجود است اما مشاهده می‌شود به ویژه در جاهایی که قیمت‌ها روی کالا درج نمی‌شود، قیمت‌ها روز به روز و ساعت به ساعت افزایش می‌یابد که باید نظارت بیشتری شود. مقرر شد از نیروهای مردمی و به ویژه بسیج برای نظارت استفاده شود. سازمان صمت نیز باید همت بیشتری داشته باشد و در این زمینه اقدام کند تا شاهد ثبات قیمت در بازار باشیم.
وی در خصوص تاثیر فعالیت دلالان عراقی در بازار در افزایش قیمت کالاها در خوزستان گفت: اگر با کشاورزان تعامل خوبی داشته باشیم، محصولات به سادگی به آن سوی مرز منتقل نمی‌شود. برای صادرات، سازوکار وجود دارد و باید این موضوع مدیریت شود و نقش اول را باید سازمان صمت داشته باشد تا محصولات کشاورزی را به موقع و با قیمت مناسب خریداری کند. اگر نظارت خوبی داشته باشیم، نه تنها کشورهای همجوار بلکه هیچکس نمی‌تواند اختلالی در روند بازار و صادرات ایجاد کند.

درباره نویسنده

7264مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

طراحی شده توسط هاست لاین