علیرغم زندگی مشقت بار افراد ناتوان ؛بی‌مهری بهزیستی و دستگاه‌های اجرایی به معلولان

عليرغم زندگي مشقت بار افراد ناتوان ؛بي‌مهري بهزيستي و دستگاه‌هاي اجرايي به معلولان

مدیر عامل انجمن اصلاح ساختار معلولان خوزستان گفت: طبق قانون باید ۳ درصد اشتغال دستگاه‌ها و سازمان‌ها به معلولان اختصاص داده شود که رعایت نمی‌شود. سازمان بهزیستی خودش هم به این قانون عمل نمی‌کند.
مهین افضلان، مدیریت شهری و طراحی شهرهای خوزستان به ویژه اهواز برای معلولان نامناسب است.
وی افزود: مشکلات اقتصادی و بیکاری یکی از دیگر مشکلات معلولان است. نبود اشتغال پایدار و مناسب افراد دارای معلولیت را هم از نظر روحی، روانی و هم از نظر جسمی و حرکتی دچار مشکل کرده است.مدیر عامل انجمن اصلاح ساختار معلولان خوزستان بیان داشت: افراد معلول با اینکه دارای تحصیلات تکمیلی هستند، با مشکل اشتغال دست و پنجه نرم می‌کنند. طبق قانون باید ۳ درصد اشتغال به معلولان اختصاص داده شود که رعایت نمی‌شود. وی گفت: متاسفانه خود سازمان بهزیستی هم افراد دارای معلولیت را استخدام نمی‌کند، وزارت آموزش و پرورش بطور رسمی اعلام کرد که از استخدام افراد معلول معذور است، یعنی این قانون ۳ درصد هیچ ارزش اجرای ندارد.
افضلان به مسئله مسکن افراد معلول اشاره و گفت: یکی از مشکلات اساسی افراد معلول، مسئله مسکن است و دستگاه‌های متولی و حمایتی باید برای مسکن افراد معلول چاره اندیشی کنند. حمایت‌ها از این قشر به درستی انجام نمی‌شود.
به گزارش تسنیم، ۸۶هزار و۸۰۲ معلول در خوزستان تحت پوشش بهزیستی هستند که از این تعداد معلول شناسایی شده ۳۱هزار و ۱۰۷ نفر معلولین جسمی حرکتی بیشترین آمار را دارند و بعد از این گروه، معلولین ذهنی ( ۲۲هزار و۵۵۴ نفر) ، معلولین شنوایی (۹ هزار و ۸۴۲ نفر) و معلولین بینایی( ۹هزار و ۳۴۷ نفر) قرار دارند که از خدمات سازمان بهره مند هستند.

درباره نویسنده

7264مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

طراحی شده توسط هاست لاین