صادق حقیقی پور : ۸۰ درصد فاضلاب اهواز وارد کارون و نهر ماله می‌شود

سرپرست شرکت آب و فاضلاب اهواز گفت: ۱۵۰ هزار متر مکعب فاضلاب در شبانه‌روز وارد رودخانه کارون می‌شود.
صادق حقیقی پور در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص بحث ورود فاضلاب شهرستان اهواز به کارون اظهار کرد: حدود ۸۰ درصد فاضلاب شهر اهواز وارد رودخانه کارون و نهر ماله می‌شود. وی افزود: ۱۵۰ هزار متر مکعب فاضلاب در شبانه‌روز وارد رودخانه کارون می‌شود و همچنین حدود ۹۲ هزار متر مکعب فاضلاب تولیدی شهر اهواز به نهر ماله می‌ریزد و از آنجا وارد تالاب شادگان می‌شود.
سرپرست شرکت آب و فاضلاب اهواز تصریح کرد: همچنین از حدود ۵۴ هزار متر مکعب فاضلاب باقی مانده، حدود ۳۲ تا ۳۶ هزار متر مکعب در شبانه‌روز وارد تصفیه‌خانه چنیبه اهواز و حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار مترمکعب نیز وارد تصفیه‌خانه فاضلاب شرق اهواز می‌شود.
حقیقی پور ادامه داد: تصفیه‌خانه شرق اهواز در حال حاضر ظرفیت ورود بیش از ۱۱۰ هزار مترمکعب فاضلاب را در شبانه‌روز را دارا است اما به دلیل اینکه خطوط کلکتور و برخی از ایستگاه‌های پمپاژ کامل نشده‌اند، امکان استفاده از این تصفیه‌خانه با تمام ظرفیت وجود ندارد و فقط ۲۰ هزار متر مکعب از ظرفیت تصفیه آن استفاده می‌شود.
وی عنوان کرد: اگر بتوانیم از ظرفیت این تصفیه‌خانه در شهرستان اهواز استفاده کنیم، قطعا از ورود فاضلاب به رودخانه کارون و نهر ماله جلوگیری خواهد شد و شرایط زیست محیطی بهتری را برای این مناطق به وجود خواهد آورد.

درباره نویسنده

6947مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

طراحی شده توسط هاست لاین