سردار جلالی : حمله سایبری آمریکا به ایران کذب است

سردار جلالی :  حمله سایبری آمریکا به ايران کذب است

رئیس سازمان پدافند غیر عامل اعلام کرد: افزایش تحریم ها اقدامات پدافند غیرعامل را جدی تر کرده است.
سردار غلامرضا جلالی طی سخنانی در نشست خبری به مناسبت سالروز تشکیل سازمان پدافند غیرعامل با بیان اینکه موضوع پدافند غیر عامل دفاع از مردم کشور و زیرساخت هاست، اظهار کرد: در این حالت از ابزار نظامی برای دفاع استفاده نمی شود و به دلیل اینکه تهدیدات این حوزه ماهیتی متفاوت دارند، الگوهای پدافند غیر عامل با سایر الگوهای نظامی متفاوت است.
وی افزود: رهبری همیشه از مسئولان موضوع پدافند غیر عامل پیگیری کرده اند، امسال که شرایط ما با سالهای قبل متفاوت است و از پاییز سال گذشته با توجه به افزایش سطح تحریم ها از سوی آمریکا ما وارد یک رویارویی جدی با این کشور شدیم و در نتیجه موضوع پدافند غیر عامل را جدی تر از گذشته دنبال می کنیم.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه ما دستگاه اجرایی مانند دیگر دستگاه ها نیستیم، اظهار کرد: هر جا که تهدید باشد ما به فراخور حضور پیدا می کنیم. مثلاً الان تهدیدات مردمی تر شده اند و این به دلیل پیشرفت ابراز رسانه است که شکل جنگ را عوض کرده و در مدلی کلی دشمنان از این ابزار برای تزریق نارضایتی به مردم و تحریک و هدایت آنان به سمت درگیر کردن با حکومت استفاده می‌کنند.
وی افزود: این نارضایتی ها می تواند اقتصادی، سیاسی، امنیتی و فرهنگی یا اجتماعی باشد و صرفا به کشور ما هم محدود نمی شود و در دنیا از این نمونه ها دیده می‌شود. همچنین قابلیت‌های نفوذ، کنترل و هدایت است که در فناوری های جدید وجود دارد.
جلالی با بیان اینکه چشم بستن به تهدید و دیدن فرصت ها غلط است و عکس این حالت نیز قابل قبول نیست، تاکید کرد: ما باید در کنار فرصت ها تهدیدها را هم بینیم و از فرصت ها استفاده کنیم و تهدیدات را محدود کنیم.
رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور با بیان اینکه در تهدیدات جدید زیرساخت ها هم به هدف تهدید بدل شده اند، اظهار کرد: پایدارسازی زیرساخت ها هم جزو وظایف پدافند غیر عامل است. همچنین در حال حاضر افکار عمومی هم مبدل به زمینه ای برای شکل دادن به تهدیدات شده است که باید نسبت به این موضوع هم توجه نشان دهیم.
وی افزود: ما از همه دستگاه ها برای ایجاد آمادگی های لازم در برابر تهدیدات استفاده می کنیم و از سال گذشته تا امروز در پنج حوزه رزمایش داشته ایم از جمله در حوزه سایبری، زیستی، هسته ای، شیمیایی، پایداری مولدهای برق در زمان قطعی برق و نیز رزمایش های مردم محور که با موفقیت انجام شده اند.
جلالی با بیان اینکه در مرحله ای از رزمایش ها به این نتیجه رسیدیم که ۸۵ درصد زیرساخت های کشور در صورت قطع اینترنت هم توان ادامه فعالیت دارند، اظهار کرد: از آن زمان تا امروز ۱۵ رزمایش اجرا شده و ۶۴ رزمایش هم تا دو ماه آینده در دست اجرا است.
وی افزود: ما در سال گذشته در عسلویه و ماهشهر چهار رزمایش شیمیایی داشتیم که بسیار کار سختی بود و در آن از تمامی ظرفیت های بهداشتی منطقه استفاده کردیم و حتی در جزیره خارک هم به تخلیه کامل اقدام کردیم و با موفقیت آن را به انجام رساندیم.
رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور با بیان اینکه رزمایشهای استانی ما در سال گذشته بالغ بر پنجاه مورد است اظهار کرد: ما در رزمایش های سایبری دنبال کشف آسیب پذیری های فنی، اشکالات فیزیکی و… بودیم که موارد مربوط به آن را شناسایی کردیم و به دستگاه ها مربوط اعلام کردیم.
وی با اشاره به ادعای آمریکا مبنی بر حمله سایبری به زیرساخت های کشور پس از سرنگونی پهپادشان در مرزهای کشور، اظهار کرد: وقتی که ما این ادعا را کنترل کردیم هیچ آسیبی از حمله سایبری ندیدیم و چنین موضوعی کاملاً رد شد.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل درباره تهدیدات بیوتروریسم گفت : تهدیدات بیوتروریسم حوزه خاصی است. برای اینکه بتوان اثبات کرد که شخصی مورد بیوتروریسم قرار گرفته باید پرونده پزشکی او بررسی دقیقی بشود که در این زمینه دو سه مورد به ما ارجاع شد که ما پرونده آنها را بررسی کردیم اما چیزی درباره بیوتروریسم اثبات نشد. جلالی در باره مصون‌سازی حوزه هسته‌ای اظهار کرد: ما یک پروژه تخصصی امن‌سازی در حوزه هسته‌ای را دنبال می‌کنیم که با پایان این پروژه شاهد مصونیت کامل در حوزه هسته‌ای خواهیم بود. وی با اشاره به موضوع ارز دیجیتال گفت: پدیده ارز رمز یک پدیده جهانی است که خاکریزی از آن نداریم. اما ورود بدون کنترل کشور به حوزه ارز رمزها به ما آسیب می‌زند که نیازمند تدوین قوانین مناسب است، اما ما ناچار به استفاده از ارز رمز هستیم و باید اکو سیستم مناسب برای استفاده از ارز مرزها را داشته باشیم تا تهدیدات آن را کنترل کرده و از فرصت‌هایش استفاده کنیم.

درباره نویسنده

6948مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

طراحی شده توسط هاست لاین