شهروندان مشاهده این اثر فاخر را از دست ندهد ؛ نماد عصر عاشورا در مرکز اهواز رونمایی شد

شهروندان مشاهده اين اثر فاخر را از دست ندهد ؛ نماد عصر عاشورا در مركز اهواز رونمايي شد

مراسم رونمایی از تندیس تابلوی شام غریبان دیروز با حضور آیت‌ا… حیدری نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری و شهردار اهواز برگزار شد.
مراسم رونمایی از تندیس تابلوی شام غریبان دیروز برگزار شد.
آیت‌ا… محسن حیدری نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران در این رابطه، اظهار کرد: در اینجا تندیس مینیاتوری عصر عاشورا رونمایی شد که این تندیس مربوط به استاد فرشچیان و صحنه‌ بسیار تکان دهنده عصر عاشورا است.
وی افزود: این صحنه توسط شهرداری اهواز و با همت شورای شهر و هنرمندان خیری که توانستند این تندیس را از سنگ خالص و با رنگی بسیار شفاف و زیبا بسازند اینجا نصب شد تا در شهر کربلایی اهواز نمادی از عصر عاشورا شود.
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: تمام نهضت عاشورا نماد است و نمادهای فراوانی دارد که از نمادهای مشهوری که در قرن اخیر شناخته شد همین نماد عصر عاشورا است.
وی افزود: ما باید از شهرداری، شورای شهر و همه عزیزانی که تلاش کردند و این تندیس نمادین را در اینجا نصب کردند تشکر کنیم.
موسی شاعری، شهردار اهواز، اظهار کرد: در هنر ایرانی نقاشی مینیاتور یکی از سبک‌های بومی و اثرگذار ما است اما مفاهیم مذهبی در این سبک کمرنگ بوده است.
وی افزود: اثر شاخصی که با مفهوم مذهبی و در این سبک ساخته شده باشد به استثنای تابلوی عصر عاشورا یا همان شاهکار عصر معاصر استاد فرشچیان کمرنگ بوده است.
شهردار اهواز عنوان کرد: این اثری که در اهواز رونمایی شد بازسازی تابلوی استاد فرشچیان است که ده تن وزن دارد و تماما از جنس سنگ می‌باشد.
وی افزود: سنگ به کار رفته در این اثر مرمر گرانقیمتی است که این کار با آن ساخته شده و این تندیس هنر دست است که به مناسبت ماه محرم و صفر از آن رونمایی کردیم و در نهایت پس از مشورت‌ها در محل ثابتی قرار خواهیم داد.
شاعری بیان کرد: امیدواریم که هنرمندان ما حرکت بیشتری در جهت بسط و گسترش مفاهیم دینی و اسلامی داشته باشند.
به گزارش نسیم، شهروندان و دوست داران اهل بیت علیه السلام مشاهده این اثر فاخر و زیبا را از دست ندهد.

درباره نویسنده

7125مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

طراحی شده توسط هاست لاین