معاون عمرانی استاندار خوزستان خبر داد : تعیین تکلیف مصوبات سفر رئیس جمهور به استان

معاون عمرانی استاندار خوزستان گفت: با توجه به استفاده مداوم کارکنان وزارت نفت از جاده اهواز – خرمشهر انتظار می رود وزارت نفت، توسعه و تجهیز این جاده را به عهده بگیرد.

به گزارش روزنامه نسیم خوزستان، محمد خانچی، شامگاه پنجشنبه، در دیدار با مدیرعامل شرکت مهندسی دایدار اظهار داشت: وزارت نفت با توجه به مسئولیت اجتماعی خود باید به طور جدی در پروژه های عمرانی و حیاتی استان ورود پیدا کند.

وی افزود: با توجه به تردد سنگین ماشین آلات وزارت نفت در مسیر مواصلاتی اهواز- خرمشهر، انتظار می‌رود مجموعه وزارت نفت ورود جدی در دو بانده کردن این جاده در اسرع وقت داشته باشد.

معاون عمرانی استاندار خوزستان گفت: جاده اهواز_ خرمشهر اصلا در شان مردم مقاوم و صبور خرمشهر نیست و ما باتوجه به شناختی که از وزیر محترم نفت داریم انتظار داشتیم در پیام تسلیت خود، ورود مستقیم و ضرب العجلی در این خصوص داشته باشد.

وی در پایان افزود: مشارکت وزارت نفت در دوبانده کردن این مسیر علاوه بر ایجاد امنیت و رفاه برای کارکنان زحمت کش عملیاتی این مجموعه، موجب ایجاد رضایت و آرامش مردم رنج دیده خرمشهر، روستاها و سایر مناطق محروم حومه این شهر خواهد شد.

خانچی با اشاره به اولین سفر آیت الله رئیسی در پنجم شهریورماه امسال به استان خوزستان اظهارداشت: معاون اول رئیس جمهور در راستای اجرای مصوبات این سفر، توافق و تصمیم نهایی شده در بخش وزارت راه وشهرسازی را ابلاغ کرد که با مشارکت استانداری خوزستان و سازمان برنامه و بودجه کشور باید تا پایان سال ۱۴۰۳ محقق شود.

وی بیان داشت: برابر با این ابلاغیه باید طی سال‌های ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۳ مبلغ ۵۰ هزار میلیارد ریال برای احداث و تکمیل راه‌های استان خوزستان اختصاص یابد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان تصریح‌کرد: به ترتیب مبلغ ۲۵ هزار میلیارد ریال توسط سازمان برنامه و بودجه کشور (با احتساب قیر رایگان) و همچنین مبلغ ۲۵ هزار میلیارد ریال از محل جذب سرمایه با رعایت قوانین و مقررات مربوط از سوی وزارت راه و شهرسازی باید برای احداث و تکمیل جاده ها در استان خوزستان اختصاص یابد.

خانچی همچنین به تاکید معاون اول رئیس جمهور برای تسریع در صدور مجوز ماده ۲۳ قانون الحاق ویژه پروژه جاده اهواز به بخش ابوالفارس اشاره‌کرد و گفت: این موضوع که یکی از تصمیمات سفر رئیس جمهور به استان خوزستان بود، با جدیت مورد پیگیری قرار گرفت و مجوز آن صادر شده است.

وی یادآورشد: یکی دیگر از تصمیمات نهایی شده مربوط به سفر رئیس جمهور به استان خوزستان اختصاص مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال به منظور احداث و تکمیل باند دوم جاده اهواز- مسجدسلیمان- اندیکا است که وزارت راه و شهرسازی باید به نسبت مساوی مبلغ اختصاصی از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی تا سال ۱۴۰۳ قیر رایگان این پروژه را تامین کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان به اهمیت ۲ خطه کردن مسیرهای ریلی استان خوزستان اشاره‌ کرد و گفت: یکی از مهمترین اولویت‌های موجود در این زمینه که باعث رونق اقتصادی و تسهیل فعالیت‌های تجاری کشور و استان خوزستان خواهد شد، راه آهن اهواز- اندیمشک و مسیر اهواز- بندر امام خمینی (ره) است.

وی اضافه‌کرد: برابر با دستور معاون اول رئیس جمهور، مبلغ هشت هزار میلیارد ریال برای احداث خط دوم راه آهن اهواز- اندیمشک، اهواز- بندر امام خمینی (ره) در سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ به ترتیب به مبلغ چهار هزار میلیارد ریال توسط سازمان برنامه و بودجه کشور و مبلغ چهار هزار میلیارد ریال از محل فاینانس توسط وزارت راه و شهرسازی طی سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ اختصاص خواهد یافت.

خانچی به موضوع برنامه ریزی دولت برای تولید مسکن اشاره‌ کرد و گفت: تامین زمین و تسهیلات مورد نیاز احداث ۵۷ هزار واحد مسکونی شهری و هفت هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی روستایی با اولویت مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی و ایثارگران استان خوزستان مشترکا از سوی استانداری و وزارت راه و شهرسازی ویژه سال‌های۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ در دستور کار قرار گرفته است.

انتهای پیام/

درباره نویسنده

317مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

طراحی شده توسط هاست لاین