وزیر نفت روند پیشرفت طرح ۱۴ ساله پتروشیمی ابن‌سینا اندیمشک را بررسی کرد

وزیر نفت روند پیشرفت طرح ۱۴ ساله پتروشیمی ابن‌سینا اندیمشک را بررسی کرد

وزیر نفت با بازدید از روند اجرای طرح پتروشیمی ابن‌سینا اندیمشک که حدود ۱۴ سال بلاتکلیف بوده است بر تسریع اجرای آن تأکید کرد.

به گزارش روزنامه نسیم خوزستان، جواد اوجی وزیر نفت صبح امروز (سه‌شنبه، ۱۷ بهمن‌ماه) در سفری یک روزه به استان خوزستان و بازدید از طرح احداث پتروشیمی ابن‌سینا اندیمشک که با همراهی علی اکبر حسینی محراب استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان انجام شد گفت: این طرح برای مدت ۱۴ سال بلاتکلیف بوده است و با تلاش‌های انجام شده امیدواریم پیشرفت آن تسریع شود.

وی افزود: مقرر شده است که سه واحد پایین‌دستی نیز همسو با تکمیل زنجیره ارزش محصول تولیدی این طرح ایجاد شود.

وزیر نفت یادآور شد: احداث خط لوله خوراک طرح پتروشیمی ابن‌سینا اندیمشک به طول ۹ کیلومتر پس از رسیدن طرح به ۳۰ درصد پیشرفت احداث می‌شود.

طرح پتروشیمی ابن‌سینای اندیمشک با هدف تولید سالانه ۳۰۰ هزار تن اتیلن اکساید و تأمین خوراک واحدهای پایین‌دست اتوکسیلات، گلایکول اتر و اتانول آمین بـه منظـور تکمیل زنجیره ارزش اتیلن کشـور با حجم سرمایه‌گذاری ۱۵ هزار میلیارد تومان بـا مالکیـت شرکت صنایـع پتروشـیمی خلیج فارس در حال اجراست.

عملیات اجرایی این طرح اسفندماه سال ۱۴۰۱ آغاز شد و مدت زمان اجرای آن ۴۲ ماه برآورد شده است که در دوران ساخت برای ۱۵۰۰ نفر اشتغالزایی ایجاد می‌کند.

بودجه ریالی این طرح تأمین و تاکنون ۱۰ میلیون یورو منابع ارزی برای خرید تجهیزات طرح اختصاص داده شده و بخشی از تجهیزات سفارش‌گذاری شده است.

همزمان با افزایش ظرفیت تولید اتیلن در پارس جنوبی، بخشی از اتیلن مازاد تولیدی (حدود ۹۰ هزار تن) از مسیر خط لوله اتیلن غرب به اندیمشک منتقل می‌شود و در این منطقه طرح اتیلن اکساید و محصولات پایین‌دست پتروشیمی ساخته می‌شود.

انتهای پیام/

درباره نویسنده

1193مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

طراحی شده توسط هاست لاین