شهرداری یک زمین تمرین هم به تیم‌ملی بدهد!

شهرداری یک زمین تمرین هم به تیم‌ملی بدهد!

ایران تیم اول آسیا برای تمرین کردن دغدغه زمین دارد. زمین شماره ۲ کمپ کاملا تخریب شده!، زمین شماره یک کمپ هم فاقد کیفیت لازم برای تمرین است.


با مساعدت وزارت ورزش و جوانان و هم چنین مدیر مجموعه ورزشی آزادی تیم ملی چهار جلسه در زمین اصلی استادیوم آزادی تمرین خواهد کرد و دیگر جلسات تمرین در زمین دیگری برگزار خواهد شد که هنوز تعیین نشده است.

برای تیم ملی که در رنکینگ فیفا تیم اول آسیا است اصلا چهره خوشی ندارد که دغدغه زمین داشته باشد. برای کشوری که تا چندی پیش میزبان جام ملت های آسیا بوده اصلا خوب نیست که تیم ملی اش بدون زمین تمرین باشد. هر چند زمین شمار ۲ کمپ تا چند ماه دیگر آماده می شود و بعد از این زمین شماه ۱ هم تخریب خواهد شد و همانند زمین شماره ۲ تیم ملی تبدیل به دو زمین تمرین با کیفیت خواهد شد اما چهار زمین تمرین برای تیم های ملی فوتبال کشورمان کم است. حساب کنید علاوه بر تیم ملی، تیم های نوجوانان و جوانان و تیم های فوتبال بانوان در همه رده های سنی هستند و اکنون که زمین شماره ۲ خراب شده آنها نمی دانند که باید کجا تمرین کنند چون حق تمرین در زمین شماره ۱ کمپ را هم ندارند!

چندی پیش شهرداری تهران دست به یک حرکت خوب زد و دو ورزشگاه ساخته شده را در اختیار دو تیم محبوب و مردمی استقلال و پرسپولیس قرار دارد که این رابطه بین شهرداری و تیم های محبوب و پرطرفدار در فوتبال حرفه ای هم مرسوم است. اما تیم ملی هم کمتر از استقلال و پرسپولیس نیست و چه خوب شهرداری تهران یک استادیوم خوب که زمین با کیفیتی دارد را در اختیار تیم ملی قرار دهد تا کی روش و دیگر مربیان تیم های ملی دغدغه زمین تمرین نداشته باشند.

این اقدام شهرداری تهران یک اقدام شهروندی است به این دلیل که تیم ملی برای همه شهروندان است، هر چند که در این بین فدراسیون فوتبال با همه کمبودهایی که دارد باید اولویت گذاری کند و نسبت به ایجاد چند زمین تمرین برای تیم های ملی اقدامات جدی تری انجام دهد.

زمین تمرین در فوتبال ابتدایی ترین ابزار است و عدم بهره مندی از ابتدایی ترین ابزار نه تنها برای کی روش بلکه برای فوتبال ما آزار دهنده است و این نشان می دهد ما از فوتبال حرفه ای فقط نام آن را یدک می کشیم. این ربطی به کی روش ندارد و حتی اگر یک مربی ایرانی هم در راس کادر فنی تیم ملی قرار داشت باید بهترین امکانات برای او فراهم می شد و این خیلی زشت است که در عصر ارتباطات و هزاره سوم تیم ملی به دنبال زمین تمرین باشد و حتی خیلی ها ندانند که قرار است تمرین تیم ملی در کدام زمین برگزار شود!

درباره نویسنده

6969مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

طراحی شده توسط هاست لاین