کمبود امکانات بلای جان مراتع آتش‌گرفته در خوزستان ؛ جنوب کشور نیازمند یک پایگاه هوایی اطفا حریق است

کمبود امکانات بلای جان مراتع آتش‌گرفته در خوزستان ؛  جنوب کشور نیازمند یک پایگاه هوایی اطفا حریق است

مدیرکل منابع طبیعی استان خوزستان گفت: مساحت استان خوزستان حدود ۶.۴ میلیون هکتار عرصه استان خوزستان است که حدود ۴.۹ میلیون هکتار آن عرصه‌های ملی، یک میلیون هکتار عرصه‌های زاگرس است بنابراین و وجود پایگاه هوایی در خوزستان ضرورت دارد.
علیرضا جمشیدیان در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: با توجه به بارندگی‌هایی که در سال ۹۸-۹۷ داشتیم قطعا پیش بینی‌ می‌شد که در تابستان سال ۹۸ با آتش سوزی مراتع و جنگل‌ها مواجه شویم و به همین علت در ستاد بحران تشکیل شده در استانداری تفکیک وظایف نیز انجام شد.
وی با بیان اینکه فرمانداران به عنوان فرمانده ستاد بحران شهرستان‌ها انتخاب شدند، افزود: روسای منابع طبیعی شهرستان‌ها به عنوان فرماندهان عملیاتی انتخاب شدند و در همین راستا امکانات اطفا حریق را در اختیار شهرستان‌ها قرار دادیم و برخی از امکانات مقابله با آتش سوزی توسط مدیریت بحران استانداری خریداری شده و به صورت متمرکز در اختیار فرمانداری‌های شهرستان‌ها قرار داده شد. مدیرکل منابع طبیعی استان خوزستان گفت: البته برخی امکانات مانند بالگردهای آبپاش را کم داریم که ما دنبال این موضوع هستیم تا در حریق‌هایی که رخ می‌دهد هماهنگی‌های بیشتری صورت بگیرد و بالگرد آبپاش به نیروهای مردمی و امدادی کمک کند.
وی گفت: کمک اهالی در اطفا حریق واقعا نتیجه داشت و انسجام خوبی بین ادارات بهبهان صورت گرفت و یکی از برنامه‌های ما پیگیری موضوع بالگرد است که این مسئله مورد نیاز در دفعات بعدی در حداقل زمان در مناطق مورد نیاز فرستاده شود.
جمشیدیان درباره پایگاه‌های اطفا حریق گفت: درخواست اعلا نیاز بالگرد داده می‌شود و هر پایگاهی که بالگرد در آن وجود داشته باشد هماهنگی انجام می‌شود و مساحت استان خوزستان حدود ۶٫۴ میلیون هکتار عرصه استان خوزستان است که حدود ۴٫۹ میلیون هکتار آن عرصه‌های ملی، یک میلیون هکتار عرصه‌های زاگرس است بنابراین و وجود پایگاه هوایی در خوزستان ضرورت دارد.

درباره نویسنده

6820مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

طراحی شده توسط هاست لاین