معاون شهردار اهواز : آتش‌سوزی «صفیره» عمدی بود

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز گفت: بر اساس تصاویر دوربین‌های مداربسته و گزارش کارشناسان حریق سازمان آتش‌نشانی، آتش‌سوزی در سایت تفکیک زباله صفیره به‌وسیله مایعات قابل اشتعال مانند گازوئیل و به‌صورت عمدی انجام شده است. علیرضا عالی پور معاون خدمات شهری شهرداری اهواز در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: بر اساس تصاویر دوربین‌های مداربسته و گزارش کارشناسان حریق سازمان آتش‌نشانی، آتش‌سوزی در سایت تفکیک زباله صفیره به وسیله مایعات قابل اشتعال مانند گازوئیل و به‌صورت عمدی انجام شده است.
وی افزود: مستندات لازم در خصوص این آتش‌سوزی و افرادی که مظنون هستند به مقامات قضائی تحویل داده می‌شود و امیدواریم با این افراد که سلامت و جان مردم را به خطر می‌اندازند برخورد قاطع صورت بگیرد.
معاون خدمات شهری شهرداری اهواز در خصوص دود موجود در منطقه، عنوان کرد: آتش‌سوزی سایت صفیره در روز چهارشنبه عصر ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه آغاز و در ساعات اولیه حریق مهار شد اما دود در سطح کل سایت به‌صورت پراکنده وجود دارد و تنها راه مقابله با آن پوشش خاک است که در حال حاضر ماشین‌آلات از همه مناطق اهواز در حال مقابله با آن هستند و طی دو روز آینده قطعاً دود کاملاً مهار می‌شود.
وی گفت: باد غالب در شهر اهواز از غرب به شرق است اما در دو شب پیش جهت وزش باد از شرق به غرب شد و علت دود غلیظ در دو شب پیش تغییر جهت باد بود.
عالی پور گفت: سلولی که به‌منظور دفن بهداشتی زباله‌ها طراحی شده بود با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی به دلیل پرونده قضائی در خصوص عدم اجرای فنی پروژه ۳ سال است که غیرقابل استفاده است و اگر این پرونده به نتیجه برسد دفن زباله‌ها به‌صورت بهداشتی در سلول انجام می‌شود و شاهد چنین اتفاقاتی نخواهیم بود.

درباره نویسنده

6820مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

طراحی شده توسط هاست لاین