بدلیل عدم نظارت دولت ؛ ۱۲۰ میلیون دلار آبنبات با شکر یارانه ای صادر شد

سرپرست سازمان توسعه تجارت با اشاره به صادرات ۱۲۰ میلیون دلار آبنبات از کشور در شرایط ممنوعیت صادرات شکر گفت: صادرات این اقلام نوعا صادرات نیست و برای توقف آن باید سیاست‌های ارزی اصلاح شود.
به گزارش تسنیم، محمد رضا مودودی در جمع خبرنگاران با اشاره به صادرات ۱۲۰ میلیون دلار آبنبات در سال ٩٧ اظهار کرد: تحلیل‌های ما نشان داد که سال گذشته مقادیر قابل توجهی آبنبات، شکلات، بیسکویت و ماکارونی که با ارز ارزان‌قیمت تولید شده بودند صادرات آنها سوءاستفاده از منابعی بود که می‌بایست در اختیار مردم قرار می‌گرفت.
وی اضافه کرد: صادرات این اقلام درحالی صورت گرفت که به‌طور مثال در سنوات گذشته به هیچ وجه تا این اندازه صادرات آبنبات نداشتیم و در شرایطی که صادرات شکر ممنوع بود، صادرات آن انجام شد.
سرپرست سازمان توسعه تجارت افزود: صادرات این اقلام نوعاً صادرات نیست و نمی‌تواند اسم آنها را صادرات گذاشت؛ لذا ما این موضوع را تحت بررسی قرار دادیم و در شرایطی که باید برای صادرات این اقلام، عوارض اخذ می‌شد، متأسفانه این اتفاق نیفتاد.
وی گفت: یک راه برای مقابله با این موارد، ممنوع کردن صادرات این اقلام است، ولی مرزهای کشور که میلیاردها دلار کالای قاچاق از آنها وارد می‌شود این ظرفیت را دارد که این حجم کالا نیز خارج شود؛ لذا باید منشأ این اتفاقات و سیاست‌های ارزی اصلاح شود.

درباره نویسنده

5880مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

طراحی شده توسط هاست لاین