مدیرکل مدیریت بحران خوزستان : ۱۸۰ روستا در مقابل سیلاب ایمن نیستند

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان : ۱۸۰ روستا در مقابل سيلاب ايمن نيستند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت: بر اساس مطالعات صورت گرفته در خصوص میزان ایمن‌سازی در مقابل سیلاب، ۱۸۰ روستا در استان خوزستان نیازمند ایمن‌سازی هستند.
امید بن عباس در نشست بازسازی مناطق سیل‌زده خوزستان در اداره کل مدیریت بحران، بیان کرد: ترمیم و احداث دایک‌های حفاظتی در ۱۶ روستای خوزستان در حال انجام است که در برخی روستاها کار تا حدود زیادی پیش رفته اما به دلیل وجود یک معارض کار در برخی روستاها متوقف شده است. لذا فرمانداران موظف به برطرف کردن مشکل هستند و باید این کار را هر چه سریع‌تر انجام دهند چرا که از نظر زمان و اعتبارات با محدودیت روبه‌رو هستیم.
وی در ادامه افزود: نمی‌توان سرنوشت و سلامت افراد زیادی را به خاطر وجود یک معارض به خطر انداخت و مشکل معارضان باید با تعامل اجتماعی یا اجرای قانون، حل شود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان با اشاره به پرونده خسارات کشاورزی ناشی از سیل در خوزستان، توضیح داد: حدود ۲۷ هزار فقره پرونده در این زمینه تشکیل و از این تعداد بیش از ۵۰ درصد کمک بدون عوض پرداخت شد. تعدادی نیز به نتایج ارزیابی پرونده‌ها معترض بودند و تعدادی نیز موفق به ثبت پرونده خود در سامانه ثبت خسارات نشدند. از این رو با نامه‌نگاری صورت گرفته قرار شده است برای آخرین بار پرونده‌ها در اختیار پژوهشگاه فضایی قرار گیرند و چنانچه اعتراضشان وارد بود، خسارت به آنها پرداخت شود.
بن عباس با بیان اینکه بیش از ۹۵ درصد تسهیلات در اختیار کشاورزان خسارت‌دیده از سیل قرار گرفته است، اضافه کرد: عملکرد بانک‌های سپه، رفاه، کشاورزی، صادرات و ملی در پرداخت خسارات بالای ۸۵ درصد و برخی دیگر بالای ۹۰ درصد است اما بانک ملت با ۶۵ درصد و بانک تجارت با ۵۰ درصد پرداخت، عملکرد ضعیفی را نسبت به دیگر بانک‌ها داشته‌اند که تذکر لازم به این بانک‌ها داده شد.
وی گفت: تمام پروژه‌های حوزه زیرساخت کشاورزی از طریق ماده ۱۰ به صورت صددرصدی عملیاتی شده است.مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان ادامه داد: در حوزه بنیاد مسکن نیز تعمیرات ۱۹ هزار و ۸۵۰ واحد آسیب‌دیده از سیل در خوزستان به طور کامل به پایان رسیده است و از پنج هزار و ۶۴۱ واحد احداثی، بخش عمده‌ای به سقف رسیده و حدود ۲۰۰ واحد باقی‌مانده که با اتمام این میزان نیز پرونده واحدهای احداثی بسته می‌شود. وی افزود: طبق قانون، اجرای هر آنچه در راستای پیشگیری در ستاد مدیریت بحران مصوب می‌شود، لازم است و مجریان موظف به اجرای آن هستند در صورت رعایت نشدن، به آنها تذکر داده خواهد شد.

درباره نویسنده

7125مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

طراحی شده توسط هاست لاین