نماینده مردم آبادان در گفت و گو با نسیم خوزستان: دولت قیمت دلار را کم و زیاد می کند/ پیشنهاد محفوظی برای رساندن دلار به زیر ٢٠ هزار تومان

نماینده مردم آبادان در گفت و گو با نسیم خوزستان: دولت قیمت دلار را کم و زیاد مي كند/ پيشنهاد محفوظي براي رساندن دلار به زير ٢٠ هزار تومان

نماینده مردم آبادان گفت: افزایش یا کاهش قیمت دلار در اختیار دولت قرار دارد.

سید مجتبی محفوظی در گفت و گو با خبرنگار روزنامه نسیم خوزستان اظهار داشت: اگر دولت اراده کند قیمت دلار را افزایش دهدفردای همان روز قیمت آن افزایش پیدا می کند و بالعکس هم اتفاق می افتد.

وی بیان داشت: وزیر اقتصاد گفته است قیمت دلار باید ۳۰ هزارتومان باشد، رئیس بانک مرکزی ارزش دلار را ۲۸ هزار و پانصد تومانمی داند و در آغاز دولت سیزدهم نیز قیمت دلار ۲۴ هزارتومان بود و در اکنون قیمت دلار به ۴۵ هزارتومان رسیده است در حقیقت دولتخودش قیمت دلار را کم یا زیاد می کند و اگر قیمت آن را به ۳۰ هزار یا ۲۸ هزار و پانصد تومان برسانند بهتر است.

نماینده مردم آبادان گفت : آقایان برای سال ۱۴۰۲ قیمت دلار را ۲۸ هزار تومان در نظر گرفته اند.

محفوظی با اشاره به اینکه اگر قیمت دلار به زیر ۳۰ هزار تومان برسد اوضاع اقتصادی بهتر می شود گفت: برای دولت پیشنهادی دارمکه اگر آن را بپذیرند قیمت دلار حتی به زیر ۲۰ هزارتومان هم خواهد رسید.

وی پیشنهاد خود را به دو قسمت تقسیم کرد و گفت: در قسمت اول گمرکات را باید برای تمام ایرانیان باز کنند تا هر ایرانی هر کالایی راکه بخواهد (به غیر از کالاهای ممنوعه) با حق گمرک یک الی ۵ درصد وارد کشور کند و گمرکات آزاد شود.

وی در ادامه قسمت دوم پیشنهاد خود را بیان کرد و افزود: گام بعدی این است که دست سرمایه گذاران را بگیرند و به کسانی که قصدسرمایه گذاری دارند طی یک هفته مجوز سرمایه گذاری بدهند.

به گزارش روزنامه نسیم خوزستان، نماینده مردم آبادان در پایان با اشاره به اینکه اگر دولت بخواهد می تواند این طرح را بدون هیچهزینه ای اجرایی کند، گفت: اگر دولت این پیشنهاد را عملی کنند فقر و بیکاری ریشه کن می شود و قیمت دلار به زیر ۲۰ هزار تومانمیرسد و به سرعت نیز از وضعیت بداقتصادی خارج خواهیم شد.

درباره نویسنده

7428مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

طراحی شده توسط هاست لاین